پروراندن اردیبهشت انگلیس لیگ برتر انگلیس

پروراندن: اردیبهشت انگلیس لیگ برتر انگلیس آرسنال منچستریونایتد Arsenal manchester united lig bartar english

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اتحاد واسطه‌ها در بازار ارز

با غیررسمی شدن فعالیت در بازار آزاد، معامله‌گران و صرافی‌ها راه‌های میانبری را جهت خرید و فروش ارز آزمون کرده‌اند. بعضی بازیگران ارزی عنوان می‌کنند، صرافی‌ها در

اتحاد واسطه‌ها در بازار ارز

اتحاد واسطه ها در بازار ارز

عبارات مهم : بازار

با غیررسمی شدن فعالیت در بازار آزاد، معامله گران و صرافی ها راه های میانبری را جهت خرید و فروش ارز آزمون کرده اند. بعضی بازیگران ارزی عنوان می کنند، صرافی ها در روزهای اخیر به صورت مستقیم جهت خرید و فروش اسکناس ارزی میل به زیادی از خود نشان نداده اند، ولی بعضی از آنها با روش های میانبر اقدام به معامله کرده اند. یکی از این روش ها آن بود که شماری از صرافی ها با بعضی دلالان اتحاد برقرار کردند.

به گزارش دنیای اقتصاد؛در این شیوه، دلالان در حاشیه خیابان تلاش می کنند خریداران یا فروشنده های ارزی را جذب کنند و واسطه آنها با مرجع مهم که صرافی ها هستند، شوند. به عنوان مثال، دلال به مشتری عنوان می کند که ۲ هزار دلار با قیمت ۵هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می کند. در صورتی که متقاضی این پیشنهاد را قبول کند، دلال ارزی به سمت صرافی حامی می رود و با برداشت ۲ هزار دلار به سوی متقاضی بازمی گردد. در این معامله، به طور معمول دلال به ازای هر دلار ۱۰ تا ۵۰ تومان سود می کند.

سود این روش جهت بعضی صرافی ها آن است که با ریسک کمتری هم چنان در بازار فعال هستند. در گذشته نیز این شیوه در بازار وجود داشت، ولی در آن مقطع زیاد دلالان به طور مستقل جهت خود فعالیت می کردند، ولی در شرایط فعلی بخش بیشتری از دلالان به صرافی ها وابسته اند.

اتحاد واسطه‌ها در بازار ارز

در این شیوه، خریدار یا فروشنده با صرافی ها (واسطه اولیه عرضه ارز) ملاقاتی ندارند و تنها از طریق دلالان با خریدار یا فروشنده مهم در ارتباط قرار می گیرند. پیش از این عده ای از فعالان عنوان کرده بودند، بخشی از صرافی ها از طریق شعبه های خود در خارج از کشور یا همکاران دیگر خود در آن سوی آب ها، فعالیت های ارزی را صورت می دادند. با این حال، هم چنان عده زیادی از فعالان باور دارند، زیاد صرافی ها در بازار احتیاط می کنند و تلاش می کنند فعالیتی را صورت ندهند که منجر به تعقیب از سوی مراکز قضایی شود. این عنوان مخصوصا هنگامی مورد توجه قرار می گیرد که در هفته جاری با بخش زیادی از صرافی های متخلف و غیرمجاز به وسیله نیروهای انتظامی برخورد شده است است.

به گزارش «ایسنا» سردار سعید منتظرالمهدی راجع به آخرین اوضاع بازار ارز خاطرنشان کرد: از ابتدای هفته تا کنون بیش از ۸۰ صرافی غیرمجاز پلمب شدند، گفت: همچنین به بیش از ۷۰ صرافی که مدارک آنها از طریق بانک مرکزی تایید نشده بود اخطار پلمب داده شد. وی همچنین از دستگیری ۳۹ نفر از دلالان و اخلال گران بازار ارز در روز سه شنبه خبر داد و گفت: پلیس با افرادی که خارج از ضوابط بانک مرکزی فعالیت می کنند برخورد خواهد کرد. عده ای از فعالان، حتی عنوان کردند که جو احتیاطی در بازار روز چهارشنبه زیاد از قبل بود.

با غیررسمی شدن فعالیت در بازار آزاد، معامله‌گران و صرافی‌ها راه‌های میانبری را جهت خرید و فروش ارز آزمون کرده‌اند. بعضی بازیگران ارزی عنوان می‌کنند، صرافی‌ها در

روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی ۱۶ هزار تومان افت کرد و به قیمت یک میلیون و ۸۲۰ هزار تومان رسید. نوسانات سکه از بعدازظهر روز سه شنبه کلید خورد. در آن مقطع، گویا خبرهایی در بازار انتشار یافته بود که میزان پیش فروش سکه یک ماه بسیار اوج رفته و بعضی از معامله گران حتی ترجیح داده اند سکه نقدی را بفروشند و جهت پیش فروش آتی یک ماهه سکه عضویت کنند.

در چنین شرایطی، قیمت سکه نقدی به زیر مرز یک میلیون و ۸۰۰هزار تومان رفت. با این حال، روز چهارشنبه، خبرهای مبنی بر توقف پیش فروش سکه در سررسید یک ماهه منتشر شد؛ این عنوان موجب شد که قیمت سکه کمی خود را اوج بکشد و به محدوده یک میلیون و ۸۲۰ هزار تومان برسد. این قیمت همچنان کمتر از قیمت بسته شده است ساعت ۳بعدازظهر بازار روز سه شنبه بود. روز گذشته در بازار آزاد غیررسمی ارز نیز قیمت دلار کشش زیاد کردن خاصی را از خود نشان نداد. در بازارهای مرزی نیز قیمت ها زیاد گرایش به کم کردن داشتند. در ۲ روز گذشته شایعه ای در میان معامله گران وجود داشت که به صورت محدود مداخله و عرضه ارز در بازار صورت گرفته است.

واژه های کلیدی: بازار | فعالیت | میلیون | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz